Říjen 2012

33. Klíč

12. října 2012 v 18:23 | Winnie |  Lenormand
KÁROVÁ OSMA - NOVÝ ZAČÁTEK

Tradiční význam: Když je Klíč poblíž osobní karty, můžete si být jisti úspěchem ve vašich snahách. Dosáhnete svého cíle. Ale je-li Klíč daleko od osobní karty, musíte se připravit na závažné selhání a těžkosti. Vaše plánypohoří a budete se cítit sraženi k zemi.
Moderní výklad: S tímto klíčem můžete odemknout dveře do nového období. Svítá a začíná svěží den. Narazíte na něco, co už dlouho hledáte: na jádro problému nebo na vaše pravé . Klíč znázorňuje nové začátky nebo rozřešení nějakého problému; po dlouhém hledání odpovědi konečně vyřešíte problém, který vás dlouho zaměstnával. Karta naznačuje, že začnete něco nového, co vám přinese mnoho úspěchu. Jednotlivé plány budou dostávat přesnější formu, protože nyní víte, jak je převést do reality. Pro muže Klíč symbolizuje začátek nových projektů a zahájení plánů, které budou podle všeho korunovány úspěchem. Pro ženu znamená vyplnění všech přání jejího srdce. Pokud je ale Klíč vzdálený od osobní karty a obklopen kartani s negativním vlivem, očekávejte, že přijdou překážky a zahradí vám cestu. Přesto zachovejte optimismus a neztrácejte odvahu. Tato karta také varuje před závistí a zlovůlí.

34. Ryby

7. října 2012 v 16:14 | Winnie |  Lenormand
KÁROVÝ KRÁL - NADBYTEK

Tradiční význam: Pokud využijete všechny možnosti, které se vám nabízejí, pak budou všechny vaše snahy úspěšné a budete si užívat luxusu a prosperity. Pokud jsou Ryby daleko od osobní karty, budete mít problémy s převáděním vašich záměrů do reality.
Moderní výklad: Ryby jsou příslibem luxusu a bohatství. Z vašeho podvědomí vyvěrá spousta dobrých nápadů. Úspěch máte zaručen, pokud budete vědět, jak své plány uskutečnit. Zkuste najít něco, co vám pomůže pochopit, kdo ve skutečnosti jste. Ale nejdůležitější poselství této karty je možnost zbohatnutí. Zisky jsou reálné ve všech oborech, vaše snažení bude korunováno vavříny. Jestliže se Ryby nacházejí daleko od osobní karty a jsou obklopeny kartami negativní povahy, musíte být ve střehu před klepy a nadnesenými povídačkami. Nekteré z vašich plánů by mohly být napadeny. Pokud jde o vztahy, počítejte s nevyrovnanými, chladnými, nejistými a jinak "kluzkými" city - karta mluví o nechuti se vázat. Partner je chladný, každou chvíli chce něco jiného, může mu jít jen o peníze, sex nebo jiné výhody. Nepočítejte s vážným vztahem.

35. Kotva

7. října 2012 v 15:04 | Winnie |  Lenormand
PIKOVÁ DEVÍTKA - STÁLOST

Tradiční význam: Budete úspěšní ve všech záležitostech spojených s láskou a obchodem. Váš partner vám bude věrný a všechna vaše práce vám přinese užitek. Je-li tato karta daleko od osobní karty, pak se musíte připravit na náladovost a bludné myšlenky a všeobecně na nestabilní situaci.
Moderní výklad: Kotva je známkou věrnosti v lásce a pocitu bezpečí. Toužíte po klidném přístavu, kde byste mohli relaxovat, znovu nabýt svoje síly a být v klidu. Někdo z vašeho okolí vás podpoří a bude se snažit vám nabídnout bezpečí. Kotva je předzvěstí dobrých zpráv pro obchodníky: započnete nějaké zajímavé obchodní vztahy, které se vyvinou ve váš prospěch. Je-li Kotva velmi vzdálená od osobní karty, pak má tazatel nestálou povahu a často mění svoje rozhodnutí. Nemůžete očekávat mnoho harmonie doma ani v obchodních záležitostech.

36. Kříž

7. října 2012 v 14:19 | Winnie |  Lenormand
KŘÍŽOVÁ ŠESTKA - TRÁPENÍ

Tradiční význam: Kříž je vždy osudovým znamením. Ale je-li blízko osobní karty, pak bolest nebo neštěstí, které předpovídá, nebude trvat moc dlouho a určitě skončí.
Moderní výklad: Kříž je předzvěst trápení a neštěstí. M§žete pouze svázat určitou epizodu vašeho života do ranečku a naučit se ji nosit. Nějaká situace nebo vztah se může chýlit ke konci, což vám způsobí velký smutek. Vždy musíte do výkladu zahrnout i sousední karty, protože ty poskytují informace o tom, jaké trápení asi budete muset podstoupit. Je-li Kříž v okolí osobní karty, situace nemusí být vykládána tak negativně: neštěstí a trápení nebude dlouho trvat a/nebo nebude mít tak vážné dopady.

Mademoiselle Lenormand

4. října 2012 v 11:28 | Winnie |  Lenormand
Mademoiselle Lenormand je dodnes uznávaná a proslavená po celém světě coby velká jasnovidka. Své slávy dosáhla především díky vykládacím kartám, které pravděpodobně sama vytvořila a které také nesou její jméno.
Marie-Adélaïde Lenormand se narodila 27. května 1792 ve francouzském Aleconu. Zemřela ve věku 71 let, 25. června 1843 v Paříži. Její otec byl zámožný obchodník s látkami, svou dceru poslal na výchovu do kláštera. Ta zde přepověděla odchod matky představené do jiného kláštera. O své vizi pověděla ještě před tím, než se věc skutečně stala, a její vyplnění ohromilo všechny řádové sestry Po otcově smrti se zchudlá rodina rozhodla zkusit štěstí v Paříži. V tomto esoterickém srdci Francie s Mlle Lenormand dostalo zasvěcení do rituálů a tajů vykládání karet. Její učitelé byli zběhlí v předpovídání podle tradičního francouzského výkladu karet. Potkala další jasnovidnou ženu a společně se svým přítelem otevřeli salon pro pařížskou smetánku. Vykládali karty, prováděli astrologické rozbory a využívali ostatní techniky pro předpověď budoucnosti svých klientů. V roce 1793 přišli do salonu Mademoiselle Lenormand tři muži, kteří měli později sehrát důležité role ve francouzské historii: Marat, St. Just a Robespierre. Věštkyně jim všem předpověděla tragickou smrt. Dodala, že jeden z nich bude mít velký pohřeb čestného občana, ale další dva budou vystaveni pohrdání a výsměchu rozhněvaného davu. Jak předpověděla, tak se také stalo. Mlle Lenormand se stala častým hostem nejrůznějších salonů a pohybovala se v bohatých kruzích pařížské společnosti. V jednom z těchto salonů se seznámila s Joséphine Beauharnais, manželkou Napoleona Bonaparte. Brzy po jejich prvním setkání se Mademoiselle Lenormand stala pravidelnou rádkyní budoucí císařovny. Předpověděla jí, že jednoho dne bude Joséphine se svým manželem Napoleonem muset opustit francouzský trůn. Říká se, že když to Napoleon slyšel, jen se tomu smál. Jenže historie potvrdila slova Mlle Lenormand. Tím její sláva ještě více vzrostla a je dodnes nedílnou součástí francouzské historie. Její úžasně přesné předpovědi jí přinesly slávu i v zahraničí, každý se s ní chtěl poradit o svých problémech. Její schopnosti pomohly zvýšit prestiž umění výkladu karet, budoucím generacím navíc zanechala soubor vykládacích karet.